Kasa z OFE zabrana przez Tuska już przeżarta!
 Oceń wpis
   

Mają rozmach... państwo już przejadło pieniądze z OFE w dwa lata :) Rząd Tuska zabrał pieniądze z OFE do ZUS-u i już nie ma po nich śladu!!!

 

Dzięki przeniesieniu pieniędzy z OFE do ZUS-u nasz dług publiczny obniżył się z 945,2 mld zł do 844,4 mld zł. Wystarczyły jednak 2 lata, aby wzrósł on o 114 mld zł.

Oznacza to, że rząd nasze emerytury już przeżarł. By żyło się lepiej :)

Komentarze (0)
Oddajmy OFE Norwegom!
 Oceń wpis
   

 Stopa zwrotu 15,9% przy aktywach na poziomie 2,7 biliona złotych. Zysk na poziomie 692 miliardów koron norweskich, tudzież 115 miliardów dolarów. Takimi wynikami może się pochwalić Norweski Rządowy Globalny Fundusz Emerytalny (GPFG) za rok 2013!


Ja chcę do Norwegii!

Coby nie było, że chłopaki z Norwegii wystrzelili w jednym roku, za 2012 rok mogą się pochwalić stopą zwrotu na poziomie 13,4%!

W tym roku inwestycje w akcje dały 26,3% zwrot. Dla porównania, nasze OFE za ostatnie 3 lata mają wyniki takie jak Norwegowie za rok. Poniżej wklejam grafikę za "Parkiet", która pokazuje nam spółki z GPW, które ma w portfelu fundusz norweski:

Norweski Fundusz inwestuje w Polskie Spółki
Komentarze (0)
Związki zawodowe wiedzą co zrobić z kasą zabraną z OFE!
 Oceń wpis
   

 Tą propozycją, przygotowaną wspólnie przez OPZZ i SLD było podniesienie minimalnej emerytury o 200 zł. Propozycja przewiduje, aby na podwyżkę emerytur przeznaczyć 1,8 mld zł środków, które wpłynęły do ZUS z otwartych funduszy emerytalnych.

Nie ma to jak przed wyborami porozdawać trochę kiełbasy wyborczej. Oczywiście propozycje powyższe są mało istotne, gdyż Sojusz Lewicy Demokratycznej nie jest przy władzy, ale strach pomyśleć co może przyjść do głowy populistom z Platformy Obywatelskiej?

Pamiętamy, że kiedy PiS robiło przedterminowe wybory, to zafundowali m.in. wysoką rewaloryzację emerytom. Wszak emeryt to jest zacny elektorat, a jak zaskarbić sobie jego głosy wiadomo nie od dziś - podnieść emeryturę o 20 zł :D

Wybory coraz bliżej i kiełbasa wyborcza coraz bliżej. Pomysłów jak "ułatwić" życie obywatelom pojawia się coraz więcej - ostatnio słyszałem o darmowych lekach i tak sobie pomyślałem... A co tu się szczypać? NIECHAJ WSZYSTKO BĘDZIE ZA DARMO!!!

Komentarze (0)
Prezydent RP dłużej ws. OFE zwlekać już nie mógł
 Oceń wpis
   

No i w końcu odesłał ustawę o OFE do Trybunału konstytucyjnego.  Ustawę, która przekazuje ponad 150 mld zł z OFE do ZUS, przy okazji narzucając ciekawe zakazy i nakazy na zarządzających otwartymi funduszami emerytalnymi.

Ustawa o OFE - swego rodzaju kuriozum

Już w poniedziałek OFE przekażą do ZUS blisko 151 mld zł. W ten sposób dług publiczny magicznie obniżony zostanie aż o 7 punktów procentowych! Oczywiście tylko na papierze, gdyż dług ukryty zobowiązań emerytalnych przekroczył już dawno 2 biliony złotych.

Ustawa likwiduje przymus uczestnictwa w OFE oraz daje możliwość wyboru OFE lub ZUS. Natomiast oszczędności tych, którzy pozostaną w OFE na 10 lat przed emeryturą, będą stopniowo przenoszone z OFE do 

Co zaniepokoiło ludzi Prezydenta?

To co niepokoi większość ludzi interesujących się tematem. Zastanawiające są:

1. Zakaz inwestowania przez OFE w obligacje.

2. Nakaz inwestowania 75% kapitału w akcje.

3. Zakaz reklamy OFE.

4. Gigantyczna ingerencja państwa w swobodę działalności gospodarczej.

Granie na zwłokę przez Komorowskiego jest na rękę rządowi Tuska - Sędziowie bowiem będą musieli wziąć pod uwagę również konsekwencje i koszty ewentualnego uchylenia już wprowadzonych zmian, a te będą nie małe biorąc pod uwagę, że państwo umorzy ponad 150 mld zł w obligacjach.

Komentarze (0)
Prezydent RP gra na zwłokę ws. OFE?
 Oceń wpis
   

Kiedy Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski podpisał 27 grudnia 2013 roku ustawę o OFE, zapowiedział, że automatycznie wysyła ją do Trybunału Konstytucyjnego. Niechaj sędziowie rozstrzygną czy ustawa jest zgodna, czy sprzeczna z konstytucją - powiedział Prezydent. Problem w tym, że do 27 stycznia 2014 roku żaden wniosek do TK nie wpłynął!

Co jest grane?

Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób Prezydent gra na zwłokę. Im później wniosek wpłynie do Trybunału Konstytucyjnego, tym trudniej będzie sędziom zdecydować o ewentualnym wycofaniu się Państwa Polskiego z reformy OFE. Wszak będą to olbrzymie koszty. 

Inna ewentualność to taka, że nieudolnością wykazali się urzędnicy kancelarii, aczkolwiek jakoś trudno mi w to uwierzyć. Wygląda to na przemyślaną taktykę. Nie pozostaje mi zatem nic inne, jak tylko połączyć się z czytelnikami bloga w bólu i nadzieii, czy też jak to napisał "Prezydęt w bulu i nadzieji"

Ortografia Prezydęta.

 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
O mnie
OFE blog
Od 2007 ofe.bblog.pl dostarcza informacji osobom zainteresowanym systemem emerytalnym. Ten blog wyraża subiektywne, osobiste poglądy jego autora na temat systemu emerytalnego.
Ankieta
Obecnie jestem w OFE:
AEGON
Amplico
Allianz
Axa
Bankowy PKO BP
Aviva
Warta
Generali
ING
Nordea
Pekao
Pocztylion
Polsat
PZU
Najnowsze komentarze
2016-10-07 12:36
30latekX:
Przejedzą składkę zabraną z OFE
to już chyba najlepiej umrzeć :/ wtedy środki zgromadzone na OFE są przynajmniej przeznacozne[...]
2014-09-16 09:00
ziomek1234:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Też tak myślałem ale ten fundusz gwarancyjny to nie z pieniedzy OFE był utworzony tylko z[...]
2014-01-23 16:27
ofedlaciebie:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Dziękuję za inspirację, kiedyś już takie wpisy powstawały, ale na bblogu mam opublikowanych[...]
2014-01-23 16:01
ogrzewanie-podłogowe:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Eh, trzeba szukać innych sposobów na zabezpieczenie emerytalne. Może autor bloga coś by w tym[...]
2014-01-20 02:27
doniusiuspo:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Sprawa istotna, jednak totalnie ignorowana przez mainstream. Ciekawe kto ile dostal, a kto[...]