Prezydent RP gra na zwłokę ws. OFE?
 Oceń wpis
   

Kiedy Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski podpisał 27 grudnia 2013 roku ustawę o OFE, zapowiedział, że automatycznie wysyła ją do Trybunału Konstytucyjnego. Niechaj sędziowie rozstrzygną czy ustawa jest zgodna, czy sprzeczna z konstytucją - powiedział Prezydent. Problem w tym, że do 27 stycznia 2014 roku żaden wniosek do TK nie wpłynął!

Co jest grane?

Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób Prezydent gra na zwłokę. Im później wniosek wpłynie do Trybunału Konstytucyjnego, tym trudniej będzie sędziom zdecydować o ewentualnym wycofaniu się Państwa Polskiego z reformy OFE. Wszak będą to olbrzymie koszty. 

Inna ewentualność to taka, że nieudolnością wykazali się urzędnicy kancelarii, aczkolwiek jakoś trudno mi w to uwierzyć. Wygląda to na przemyślaną taktykę. Nie pozostaje mi zatem nic inne, jak tylko połączyć się z czytelnikami bloga w bólu i nadzieii, czy też jak to napisał "Prezydęt w bulu i nadzieji"

Ortografia Prezydęta.

 

Komentarze (0)
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
 Oceń wpis
   
Włos na głowie mi się zjeżył, kiedy zrozumiałem co się stało! Ustawa o OFE oprócz przekazania 51,5% aktywów z OFE do ZUS daje właścicielom otwartych funduszy emerytalnych w sumie 1 mld zł w prezencie. A w mediach cisza.
 

Art. 27. 1. Powszechne towarzystwo emerytalne wycofuje przechowywane na rachunku części dodatkowej Funduszu Gwarancyjnego środki w dniu 1 lipca 2014 r. oraz zamyka rachunek części dodatkowej Funduszu Gwarancyjnego.
2. Środki wycofane z Funduszu Gwarancyjnego, o których mowa w ust. 1, stanowią przychód powszechnego towarzystwa emerytalnego w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.).
 
1'000'000'000 zł z kieszeni przyszłych emerytów do kieszeni instytucji finansowych

Ustawa o OFE likwiduje Fundusz Gwarancyjny, w którym gromadzone były środki na wypadek nie osiągnięcia minimalnej stopy zwrotu i konieczności dopłacania do rachunków swoich klientów przez właścicieli OFE, czyli PTE (Powszechne Towarzystwa Emerytalne). Co już nie raz w historii się zdarzało, np. klienci OFE Bankowy aż 3 razy odnotowali takową dopłatę.

Nie byłoby w tym niczego oburzającego gdyby OFE były likwidowane. Jednak II filar będzie trwał nadal takie są założenia rządu, ale fundusz gwarancyjny przestanie istnieć. Dodatkowo pieniądze te trafią do Powszechnych Towarzystw Emerytalnych, które zarządzają OFE i zgodnie z przepisami będą stanowiły PRZYCHÓD PTE i zostaną WYPŁACONE jako ZYSK!
 
Co ciekawe od 1999 roku PTE wygenerowały ponad 17 mld zł przychodów z czego 5 mld zł zostało wypłacone w postaci zysku, teraz dorzucamy do tego kolejny miliard.

TE PIENIĄDZE POWINNY TRAFIĆ NA KONTA 16,1 MLN CZŁONKÓW OFE, GDYŻ TO SĄ ICH PIENIĄDZE, A NIE NA KONTA PTE!

Co prawda PTE od owego 1 mld zł zapłacą podatek, będzie to rzecz jasna 19%. Maksymalnie do budżetu państwa wpłynie 190 mln zł, a jeżeli sprytni księgowi zastosują kreatywną księgowość i wykażą wyższe koszty będzie tego podatku o wiele mniej.

Głos wołającego na pustyni: W jakim ja kraju żyję?!

I teraz siedzę, patrzę na to wszystko i niedobrze mi się robi. W jakim ja kraju żyję? Jacy politycy rządzą państwem, że są w stanie w tak bezmyślny sposób oddać tak olbrzymie kwoty pieniędzy prywatnym instytucjom (w zdecydowanej większości z kapitałem zagranicznym)? Czy tego miliarda złotych nie dało się przeznaczyć na zabezpieczenie przyszłych emerytur lub utworzyć nowy fundusz gwarancyjny? Czy te pieniądze trzeba było dawać właścicielom OFE? Za coś takiego powinien być Trybunał Stanu z automatu. Suma strat w aferze firmy Amber Gold wynosiła ok. 667 mln zł, a tutaj oddajemy od tak 1 mld zł. Polska to bogaty kraj, miliard tu, miliard na zmianę logo policji, miliard na odszkodowania za błędne decyzje urzędników...
Komentarze (5)
Jurek ma ch...we OFE!
 Oceń wpis
   

Właśnie się dowiedziałem, że:

No to ładnie się nam Pan zaprezentował przed milionami słuchaczy...

W tym przecudnym materiale pada tekst "O moim OFE dowiedziałem się u fryzjera. Jest chujowe. Płacę podatki i mieszkam w bloku"

Zastanawiam się do którego OFE zapisał się Jurek Owsiak? Muszę wysłać mu maila z zapytaniem. 

Jednak Jurek Owsiak to rocznik 1953, a zgodnie z ustawą o OFE przymus uczestnictwa w II filarze miały osoby urodzone tylko po 1968 roku. Dlaczego zatem Jurek narzeka na OFE, skoro podpisał umowę dobrowolnie i nie musiał uczestniczyć w II filarze? Nie wiem. Może po to, żeby zbudować tzw. raport z odbiorcami, że on też jest taki jak zwykły Polak? Mieszka w bloku, płaci podatki, a OFE jest chujowe!

Socjotechniki jakie zastosował Jurek O. w powyższym materiale są przecudne! Bierzta i uczta się! Czy też róbta co chceta i gnojta OFE!!!

Komentarze (0)
OFE.BBLOG.PL RELOADED, czyli OFE REAKTYWACJA
 Oceń wpis
   
Sytuacja ws. OFE tak dynamicznie się rozwija, że postanowiłem powrócić do pisania na temat Funduszy Emerytalnych i reaktywować na dobre bloga z zaświatów. Przypomina mi się Alexis de Tocqueville i  jego słowa: "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

Liberalny rząd?

Kto pamięta jeszcze rok 2007, kiedy w październiku PO wygrała wybory? Wówczas tak pisałem na blogu.
O jaki ja naiwny, o jaki ja głupi byłem! Później dość szybko się otrząsnąłem i wiedziałem, że wszystko zmierza do likwidacji OFE lub totalnego zmarginalizowania II filaru. Tutaj możecie sobie przeczytać bardzo ciekawy artykuł, który opisuje, jak to z tym demontażem OFE było: saga o reformie.
 
Donald Tusk przemawia do emerytów

Tuskowi brakuje pieniędzy

Co zatem jeszcze może zrobić liberał Tusk? Już wiemy, że w tym i w przyszłym roku nasze słońce przejmie z kont Lasów Państwowych po 800 milionów złotych. Większość z tych środków - po 650 milionów w 2014 i 2015 roku - zasili program budowy dróg lokalnych.

Przez rządy PO tracą inwestorzy na GPW

Na początku lutego Otwarte Fundusze Emerytalne będą musiały przelać do ZUS około 51,5 procent swoich aktywów. Początkowo miały to być środki zgromadzone w obligacjach Skarbu Państwa i infrastrukturalnych, jednak ostatecznie okazało się, że OFE muszą pozbyć się również części akcji. W sumie o wartości prawie 13 miliardów złotych.

Efekt jest taki, że wszystkie światowe giełdy idą w górę, a polska GPW dołuje aż miło wszystkim wrogom kapitalistów...
 
 
mocny katalog stron
Komentarze (0)
O mnie
OFE blog
Od 2007 ofe.bblog.pl dostarcza informacji osobom zainteresowanym systemem emerytalnym. Ten blog wyraża subiektywne, osobiste poglądy jego autora na temat systemu emerytalnego.
Ankieta
Obecnie jestem w OFE:
AEGON
Amplico
Allianz
Axa
Bankowy PKO BP
Aviva
Warta
Generali
ING
Nordea
Pekao
Pocztylion
Polsat
PZU
Najnowsze komentarze
2016-10-07 12:36
30latekX:
Przejedzą składkę zabraną z OFE
to już chyba najlepiej umrzeć :/ wtedy środki zgromadzone na OFE są przynajmniej przeznacozne[...]
2014-09-16 09:00
ziomek1234:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Też tak myślałem ale ten fundusz gwarancyjny to nie z pieniedzy OFE był utworzony tylko z[...]
2014-01-23 16:27
ofedlaciebie:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Dziękuję za inspirację, kiedyś już takie wpisy powstawały, ale na bblogu mam opublikowanych[...]
2014-01-23 16:01
ogrzewanie-podłogowe:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Eh, trzeba szukać innych sposobów na zabezpieczenie emerytalne. Może autor bloga coś by w tym[...]
2014-01-20 02:27
doniusiuspo:
1 mld zł od rządu dla właścicieli OFE gratis!!!
Sprawa istotna, jednak totalnie ignorowana przez mainstream. Ciekawe kto ile dostal, a kto[...]